En çok merak edilen konuların başında gelir Özel dedektiflik ücretleri. Özel dedektif hizmeti içi maliyet hesaplamaları, her işte olduğu gibi yapılacak işin, harcanacak eforun, zamanın, kullanılacak olan alet ve teknik malzemelerin ve alınacak olan risklerin belirlenmesi ile farklılıklar gösterebilir. Özel dedektiflik ücretlerini etkileyen faktörler aşağıda çıkarılmıştır.

1 Ekip 1 Hafta Takibin Günlük Ücreti

1250 TL/GÜN

2 Ekip 1 Hafta Takibin Günlük Ücreti

2000 TL/GÜN

3 Ekip 1 Hafta Takibin Günlük Ücreti

3000 TL/GÜN

Takip edilecek kişinin mesleği nedir ?

Takip edilecek kişinin mesleği bizim günlük kaç saat mesai harcayacağımız gösteren bir bilgidir. Bir devlet memurunun takibi ile bir iş adamının takibi aynı olmayacaktır. kamu çalışanları hafta içi sadece akşam 17:00 den sonra takip edilebilir ve bunun için 1 ekip (2 kişi) yeterli olacaktır. Diğer yandan iş adamının takibi sabah erken saatlerde başlayıp belkide gecenin bir yarısına kadar devam edecektir. bunun için 2 veya 3 ekip görevlendirilir ve değişimli olarak çalıştırılır.

Takip edilecek kişinin kullandığı araç nedir ?

Ekiplerimizin kullandığı araçlar sürekli piyasada bulunan, dikkat çekmeyen orta sınıf araçlardır. Takip edilecek kişinin aracı üst sınıf lüks bir araç ise ona göre araç tedarik etmekteyiz. 

Takip edilecek kişinin Gece hayatı var mı ?

Kişi takipleri ev dışında olduğu zaman içerisinde hiç bir boşluk olmadan süreklilik arz eder. kişi meyhane, pavyon gibi eğlenme mekanlarına girdiği zaman ekiplerimiz de arkasından girecektir. Girilen mekanda dikkat çekmemek için giren ekiplerimiz normal müşteriler gibi davranacaklardır. Bu da ekstra bir masraf demektir.

Takip edilecek kişinin şehir dışı seyahatleri ve sıklığı nedir ?

Planlı veya plansız yapılan şehir dışı seyahatleri durumunda müşteri mutlaka bilgilendirilir. Takip edilen süre içerisinde varsa şehir dışı planlaması ilk anlaşma esnasında bu durum ücretlendirmeye yansıtılmalıdır.

Takip edilecek kişi ve müşteri aynı evde mi yaşıyor ?

Müşterimizin bizimle iş birliği içerisinde olması çok önemli bir iş yükünü hafifletmektedir. kişinin ne zaman evden çıkacağı ne gibi planlamasının olması önceden bilinmesi yapılacak işi kolaylaştırmaktadır. 

Daha önce bir takip yapıldı mı ? Bu takip ile ilgili kişinin haberi oldu mu ?

Kişi daha önceden takip edildi ve takip edildiğini fark ettiyse kişi daha çok tedbir alacaktır. Sonuca ulaşmak daha da zorlaşacaktır. Kişi arasında kavga esnasında bile “seni takip ettireceğim” demesi bizim işimizi zorlaştırmaktadır.

Kaç ekip çalışmalı ?

Firmamızda bulunan her ekip toplam 2 kişiden oluşmaktadır. ve bu ekiplerin çalışma süresi 8 saat ile sınırlıdır. Bu durum hem yasalar ile alakalı hem de sürekli aynı kişinin takip yapması, yapılan takibin güvenliği açısından doğru değildir.

Tüm bu soruların sonucunda yaklaşık bir ücret ortaya çıkar. Daha sonradan bir masraf çıkmaması adına ücretlendirme çok önemlidir. Daha sonradan mağdur olmamak adına Özel dedektif seçerken çok dikkatli olunmalıdır. Hiçbir firması olmayan, sabit ofisi olmayan, ekip ile çalışmayan kişilerin size vereceği fiyat teklifi sizleri aldatmamalı.