ankara eş takibi

Zina İspatı Nasıl Yapılır Zina Nasıl İspatlanır

Boşanma davasının zina sebebiyle açılmasının en başta şartı, zina eyleminin gerçekleşmiş olmasıdır. Zinadan kasıt, cinsel birleşmenin gerçekleşmesi gerekir. Öpme, beraber dolaşma, beraber yemek yeme, sarılma, el ele tutuşma vb eylem ve durumlar zina olarak kabul edilemez.

Zina suçunun ispatı oldukça zordur. Suçüstü hali ise pek mümkün değildir. Peki bu durumda eşinizin zina yaptığını nasıl ispatlayacaksınız? Zina İspatı Nasıl Yapılır ?

Yargıtay’a göre zinanın illa suçüstü ile ispatlanması gerekmez. Zina eyleminin gerçekleştiği kuvvetli emareler ile ortaya konabiliyorsa, ispat gerçekleşmiş sayılır. Örneğin, zina eden eşin, diğer kişi ile imam nikahı kıydığı, beraber yaşadığı, bu kişiye ev tuttuğu, otelde aynı odada kaldıkları, günlük kiralık evlerde beraber konakladığı vb ispatlanabiliyor ise, zina da ispatı yapılmış sayılacaktır.

Özel dedektiflik firması olarak bizler zinanın nasıl ispatlanacağını çok iyi bilmekteyiz. Bizler zina sayılabilecek tüm inkar edilemez delilleri sizler için topluyor ve bir dosya halinde sizlere teslim ediyoruz. Bu delillerimiz bazen fotoğraf bazen ise video kaydı olabiliyor. Eş Takibi Hizmetimizin tüm sonuçları somut, kabul edilir ve inkar edilemez bir takım delillerden oluşmaktadır. 

Fakat bilinmesi gerekir ki; Eşlerden biri aldatırsa, diğer eşin aldatma (zina) olgusunu öğrenmesinden itibaren 6 ay içinde boşanma davası açma hakkı vardır (MK m.161/2). Boşanma sebebi daha geç öğrenilse bile, zina (aldatma) nedeniyle boşanma davası açma süresi, aldatma fiilinin işlenmesinden itibaren 5 yıl geçmekle zaman aşımına uğrar. Zina suçunu öğrendikten sonra eğer zina eden eşinizi affederseniz, yine dava hakkınız bulunmamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir